2 online
Wielkość czcionki

Diamentowy Status „ESO Angels” dla Szpitala im. Kopernika w Łodzi

Diamentowy Status „ESO Angels” dla Szpitala im. Kopernika w Łodzi

Wyjątkową nagrodę, Diamentowy status „ESO Angels” odebrała dzisiaj dr n. med. Bożena Adamkiewicz, ordynator Zespołu Regionalnego Centrum Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu w Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. 

Nagrodę Europejskiej Organizacji Udaru Mózgu Angels przekazał jej przedstawiciel w Polsce, Mateusz Stolarczyk. „ESO Angels” powstały, aby uhonorować zespoły oraz osoby zaangażowane w doskonalenie opieki nad pacjentami z udarem mózgu, a także aby ustanowić kulturę ciągłego monitorowania jakości tej opieki. W wydarzeniu udział wziął Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

- Z ostatnich raportów Ministerstwa Zdrowia dowiedziałem się, że co 8 minut ktoś w Polsce zapada na udar. Jest to zatem ogromny problem, z którym musimy się zmagać, jako społeczeństwo i z którym zmagają się placówki zdrowia również w naszym województwie. Tym bardziej ucieszyła mnie grudniowa wiadomość o przyznaniu szpitalowi im. Kopernika tego wyjątkowego wyróżnienia. To musiało wymagać wielkich nakładów pracy i przygotowań. Za to w imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego i wszystkich pacjentów ośrodka bardzo serdecznie dziękuję całemu zespołowi szpitala – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek WŁ.

Nagrody doskonałości „ESO Angels” są dostępne dla wszystkich szpitali zarejestrowanych w inicjatywie Angels oraz tych, które chcą podnieść poziom opieki nad pacjentami z udarem. Do tej pory status najwyższy (Diamentowy) uzyskało jedynie 5 ośrodków w Polsce i 17 na świecie.

W Szpitalu im. Kopernika w Łodzi leczona jest największa liczba pacjentów z udarem mózgu w województwie łódzkim. Szpital jest jednym z najlepszych ośrodków udarowych w Polsce. Przyszpitalny Zespół Regionalnego Centrum Profilaktyki i Leczenia Udarów Mózgu, jako pierwszy w województwie wprowadził specjalistyczny test udarowy oraz stosuje nowoczesne metody wczesnej rehabilitacji udarowej.

(gs)

Źródło: www.lodzkie.pl

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Projekt i wykonanie:Projektowanie i tworzenie stron www